Puella Gabinet medycyny estetycznej, Barbara Barszczewska

MEZOTERAPIA

NA STAŁE OBNIŻAMY CENE MEZOTERAPII NOWA CENA 120 ZŁ

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA
To fizyczne zjawisko zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej, dzięki któremu następuje otworzenie nowych dróg wprowadzania aktywnych substancji pod wpływem określonych [...]
Czytaj więcej na Puella

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających. Wiąże on wodę, chroni przed wysuszeniem, wygładza i chroni naskórek. Właściwości te powodują, iż stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych. Żele na bazie kwasu hialuronowego są często wykorzystywane przy produkcji implantów służących do wypełnienia zmarszczek czy powiększania ust. Niekiedy kwas pełni także rolę nośnika, ułatwiając wprowadzenie innych składników preparatu w głąb skóry.

Kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie wody w naskórku. Występuje on w organizmie człowieka jako naturalny składnik macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Z wiekiem jego ilości maleją, natomiast skóra traci zdolność wiązania wody, co może stanowić bezpośrednią przyczynę zmarszczek.

Zabieg wypełnienia załamań skóry polega na dostarczeniu zastępczej dawki kwasu hialuronowego w celu przywrócenia satysfakcjonującego poziomu nawilżenie tkanek skóry, które niszczone jest przez załamania powstałe na skutek ekspresji twarzy oraz za sprawą upływającego czasu.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego mają na celu zwiększenie objętości (np. konturu ust, model owalu twarzy czy policzków), likwidację i zmniejszenie zmarszczek (najczęściej tych miedzy brwiami, na czole, wokół oczu, przy uszach oraz fałdek nosowo-wargowych) a także korekcję twarzy (poprawa nawilżenia i sprężystości skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, uniesienie brwi, korekta nasady nosa i brody).

Użycie kwasu hialuronowego nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Na około godzinę przed wykonaniem zabiegu fragment skóry, w który specyfik ma zostać zaaplikowany, smarowany jest kremem z zawartością środka znieczulającego. Sam preparat ma postać bezbarwnego, plastycznego żelu. Aplikowany jest na ogół za pomocą cienkich igieł, a całkowity czas zabiegu trwa zazwyczaj nie więcej niż 30 minut.

Rezultaty zabiegu są natychmiastowe jednak ze względu na to, iż kwas jest stopniowo wchłaniany przez organizm, większość pacjentów decyduje się na jego ponowną aplikację po upływie 6-12 miesięcy. Czas ten uzależniony jest od miejsca, w jaki preparat został zaaplikowany, trybu życia pacjenta, wieku oraz rodzaju skóry. Stanowi to zarazem wadę, jak i zaletę zabiegu. Wadę, gdyż do podtrzymania efektu niezbędna jest ponowna aplikacja. Zaletę, ponieważ jest on w pełni naturalnym środkiem, który nie wywołuje trwałej zmiany w wyglądzie, a wszystkie procesy są w pełni odwracalne.

W zasadzie nie ma większych przeciwwskazań do wykonywania tego typu zabiegów, jednak ostrożnością muszą wykazać się osoby nadwrażliwe na kwas, ze skłonnością do powstawania blizn przerostowych i stanów zapalnych skóry, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a także osoby cierpiące na choroby o podłożu autoimmunologicznym.

KWAS HIALURONOWY

Jedna ampułka kwasu 800 - 1800 zł
Odwiedzin: 170258